Екзамен - це не лише перевірка теоретичних знань, а й значне емоційне випробування, своєрідний стрес. Саме тому важливе значення має психологічна підготовка до іспитів. Деякі абітурієнти зі слабкою нервовою системою під впливом стресової ситуації, якою є екзамен, можуть забути матеріал, який напередодні дуже добре пам'ятали. Через сильне хвилювання вони можуть себе неадекватно поводити і тим самим спровокувати негативну реакцію екзаменатора.
Тому раджу Вам:
Перед іспитом слід написати короткий конспект матеріалу, який Ви засвоїли. Він допоможе систематизувати одержані знання та пригадати вивчене. При підготовці до іспиту і написання конспекту необхідно врахувати свої індивідуальні особливості та тип пам'яті.
Якщо маєте зоровий тип пам'яті, варто приділити особливу увагу зовнішній формі Ваших нотаток - неприпустимий недбалий, нерозбірливий, дрібний почерк. Звичайно, акуратний конспект вимагає більше часу, але в підсумку час на заучування скоротиться, Ви ефективніше підготуєтеся до іспиту.
Якщо у Вас службовий тип пам'яті, варто проговорювати найбільш важливу частину матеріалу, можна навіть використовувати магнітофон для підготовки.
Якщо у Вас переважає моторний тип, то конспект потрібно переписати кілька разів, причому щоразу необхідно викреслювати те, що вже засвоїли досить добре, залишаючи для переписування тільки те, що необхідно запам'ятати.
До речі, у більшості людей добре розвинуті усі типи пам'яті, але, як правило, певний вид домінує, хоча це залежить від ситуації. Ще одна порада - не сподіваєйться на конспект товариша, навіть якщо він у нього дуже гарний. Власний конспект виявляється завжди набагато КОРИСНІШИМ.